+48 516-849-935

Zbiornik betonowy, nie tylko jako szambo- najciekawsze zastosowania.

Gdy myślimy o zbiornikach betonowych pierwsza myśl jaka zapewne przychodzi nam do głowy, to szambo. Jednak chcemy pokazać Wam, że to nie jedyne rozwiązanie i ich zastosowanie. Zbiornik ten może nam posłużyć jako użyteczne pomieszczenie, które przyda nam się w codziennym życiu. Jedynym co może nas ograniczać przy wymyślaniu nowych zastosowań betonowych zbiorników jest nasza wyobraźnia. Jeżeli określimy do czego potrzebna będzie nam tego typu komora betonowa to powinniśmy jak najbardziej dopasować ją do naszych potrzeb. Wielkość, pojemność czy też grubość jest tu dość istotną kwestią, którą powinniśmy dobrze przemyśleć tak, aby zbiornik w 100% spełniał wyznaczone przez nas zadanie. Na szczęście dzięki temu, że wykonany jest z betonu z pewnością będzie bardzo trwały i wytrzymały, można korzystać z niego w różnych warunkach atmosferycznych. Oto kilka propozycji na wykorzystanie zbiorników:

Zbiornik nie tylko na szambo, ale również zbiornik na różnego rodzaju nieczystości:

Jest to najczęstsze zastosowanie zbiorników, ponieważ ich konstrukcja jak i również materiał, z których został zbudowany pozwala na oddzielenie od siebie różnego rodzaju odpadów. Pozwala to na nierozprzestrzenienie się nieprzyjemnych zapachów dzięki szczelnie  zamkniętej komorze. Bardzo wygodne jest również usuwanie różnego rodzaju odpadów. Ułatwia je specjalny otwór, przez który bez trudu można pozbyć się wszelkiego rodzaju nieczystości. Zbiornik może posłużyć nam również jako przydomowa oczyszczalnia ścieków. Przy odpowiedniej konstrukcji szamba oraz używaniu odpowiednio do tego przeznaczonych preparatów możemy cieszyć się funkcjonalnością ekologicznej oczyszczalni ścieków, nie ponosząc przy tym ogromnych kosztów.

Zbiornik na nawóz:

Kolejnym sposobem na wykorzystanie zbiornika betonowego jest przeznaczenie go na gnojowice lub gnojówkę. Jest to bardzo ważne dla rolników, ponieważ podstawą upraw jest dobry, naturalny nawóz, który trzeba mieć do czego zbierać i w czym przechowywać. Zbiornik betonowy będzie do tego idealnym rozwiązaniem. Zapewni wygodę w przechowywaniu nawozu, ale również w późniejszym jego wydobywaniu.

Zbiornik na deszczówkę:

Pozostając w temacie upraw, gospodarstw zdajemy sobie sprawę, iż niezbędna do ich prawidłowego funkcjonowania jest woda. Jak dobrze wiemy często zdarza się, że z różnych powodów np. gospodarstwa zostają na krótszy bądź dłuższy czas od niej odcięte. W takich przypadkach dobrze mieć zbiornik na deszczówkę, która nie nadaje się co prawda do picia, ale świetnie nada się do podlewania roślin, napełniania wody w toalecie czy chociażby umycia samochodu lub narzędzi. Dzięki swojej budowie i wykonaniu zbiornik świetnie nada się do zbierania i przetrzymywania deszczówki , ponieważ są jest bardzo szczelny.

Oczko wodne:

Zbiorniki betonowe nie tylko mogą nam posłużyć jako praktyczne rozwiązania. Możemy wykorzystać je jako upiększenie np. naszej działki, ogrodu. W tym wypadku będzie świetnym  miejscem relaksu, a w lecie da nam trochę ochłody. Można być pewnym, że głownie będzie spełniał swoje walory wizualne i cieszył oczy właściciela.

Kanał samochodowy:

Chyba każdy fan motoryzacji chce mieć własny garaż, a w nim swoje auto. Spełnieniem marzeń byłby jeszcze do tego własny kanał samochodowy. I właśnie do jego stworzenia przyda się betonowy zbiornik.  Będzie świetnym rozwiązaniem dla osób które potrafią i lubią same naprawiać swój samochód. Zaletą tego pomysłu jest również to, że stanowisko to nie pochłonie tyle środków finansowych co profesjonalny kanał samochodowy, a z pewnością posłuży nam na długie lata i świetnie sprawdzi się w swojej roli.

Piwniczka na wino/przetwory:

Ta opcja na pewno będzie świetnym rozwiązaniem dla każdej pani domu. Zbiorniki betonowe sprawdzą się jako piwniczki na wino czy też jako miejsce do przechowywania różnego rodzaju przetworów, warzyw. Ich betonowe ściany bardzo dobrze utrzymują niską temperaturę i odpowiednią wilgoć. Niska temperatura zapewni świetne warunki dla leżakującego wina oraz uchroni produkty spożywcze przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, co pozwoli nam na korzystanie z zebranych przez nas dobrodziejstw przez cały rok. Zbiornik ten możemy umiejscowić pod domem jako taką typową piwnicę, lecz jeżeli nie mamy już takiej możliwości bez problemu możemy umiejscowić go koło domu. W tym wypadku mamy dużą dowolność.

Zbiornik przeciwpożarowy:

Wykorzystanie zbiornika jako schronu przeciwpożarowego jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Wpływ na to ma coraz bardziej postępujące globalne ocieplenie oraz bardzo wysokie temperatury w okresie letnim. Planując taki zbiornik przeciwpożarowy mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy zmuszeni z niego skorzystać. Chcemy być jednak zabezpieczeni na wypadek pożaru w domu, gospodarstwie czy też na polu uprawnym.

Tak jak możemy zauważyć zbiorniki betonowe to nie tylko znane nam wszystkim szamba. Mogą być dla nas niestandardowym, ale bardzo przydatnym pomieszczeniem. Dzięki swojej uniwersalności  możemy wykorzystać go na wiele różnych sposobów. Może być dla nas piwnicą na wino, kanałem samochodowym, oczkiem wodnym albo schronem przeciwpożarowym. Zależy tylko czego potrzebujemy i na co jesteśmy w stanie przerobić nasz zbiornik.

Ostatnio na blogu

Zbiornik betonowy, nie tylko jako szambo- najciekawsze zastosowania.

Gdy myślimy o zbiornikach betonowych pierwsza myśl jaka zapewne przychodzi nam do głowy, to szambo. Jednak chcemy pokazać Wam, że to nie jedyne rozwiązanie i ich zastosowanie. Zbiornik ten może nam posłużyć jako użyteczne pomieszczenie, które przyda nam ... [zobacz całość]

Post dodany: 2020-12-23 10:43:22 | Kategoria: Szambo betnowe

Kiedy warto wybrać szambo jednokomorowe, a kiedy dwukomorowe?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów jest to, jakie szambo wybrać? Czy lepiej sprawdzi się szambo jednokomorowe, czy jednak szambo dwukomorowe? Dlatego w tym artykule postaramy się nakreślić różnicę i tym samym pomóc w wyborze ... [zobacz całość]

Post dodany: 2020-12-02 13:28:29 | Kategoria: Szambo betnowe

Jak zdobyć dofinansowanie na budowę szamba Program Moja Woda

Dofinansowanie na budowe szamba betonowegoCzego dotyczy Program i w jakim celu został utworzony?  W ostatnich czasach w państwach europejskich coraz bardziej zauważalny jest problem suszy. Rosnąca świadomość ogromnych strat, które ponoszą rolnicy, a co za tym idzie ... [zobacz całość]

Post dodany: 2020-11-25 09:59:33 | Kategoria: Często zadawane pytania

Sprawy Urzędowe i wybór najlepszego miejsca na szambo

  Wybierając lokalizację szamba powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę jego proces opróżniania. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie odpowiedniego przyłącza z szybko złączką wprowadzonego do ogrodzenia działki. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ wóz asenizacyjny nie wjeżdża na ... [zobacz całość]

Post dodany: 2020-11-20 14:17:25 | Kategoria: Szambo betnowe

TOP 5. Co należy wiedzieć decydując się na zakup szamba

TOP 5. Czyli co należy wiedzieć przed zakupem szamba na swojej działce!Wielkość zbiornikaSzacując wielkość zbiornika należy wziąć pod uwagę ilość osób korzystających z nieruchomości, do której przynależy zbiornik oraz ilość zużywanej przez nich wody. Przyjmuje się, że średnie ... [zobacz całość]

Post dodany: 2020-11-20 14:15:11 | Kategoria: Szambo betnowe

Proces produkcji naszych zbiorników betonowych KROK PO KROKU

PROCES PRODUKCJI 1.Zbiornik przed zalaniem betonem musi zostać naoliwiony. Zbrojarze nakładają na niego wcześniej zrobioną siatkę zbrojeniową. Dzięki niej nasz produkt jest bardziej wytrzymały. Po nałożeniu siatki można zacząć składać całą konstrukcję.  PROCES PRODUKCJI 2.Mając złożony zbiornik i zapięte ... [zobacz całość]

Post dodany: 2020-11-20 14:10:38 | Kategoria: Szambo betnowe

Kontakt